Biblioteka Gminna

w Podegrodziu

Get Adobe Flash player

„Para-buch! Książka w ruch!” w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu

„Para-buch! Książka w ruch!” w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu

                Biblioteka  Gminna w Podegrodziu wraz z filiami w Brzeznej, Gostwicy i Olszanie  bierze udział w projekcie „Para-buch! Książka w ruch!”, który ma na celu promocję czytelnictwa książek popularnonaukowych wśród młodszych dzieci (w wieku 3-10 lat) oraz upowszechnianie wolontariatu w bibliotekach.  W ramach tego projektu 4 marca 2020 roku na wspólne czytanie nasza Biblioteka zaprosiła dzieci z Gminnego Przedszkola w Podegrodziu. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki , również księgozbiorem popularnonaukowym oraz poznały zasady panujące w tego rodzaju instytucjach kultury.  Gościem specjalnym tego spotkania była Pani Teofila Sarna z Muzeum Lachów Sadeckich w Podegrodziu. Pani Tosia opowiedziała o swojej pracy w Muzeum. Był czas na wspólne czytanie , bajkowe zagadki oraz  prace plastyczne. Rozmawialiśmy również o ulubionych książeczkach oraz o tym , jak należy o nie dbać. 

              11 marca odbyło się spotkanie z przedszkolakami. Tym razem naszym gościem był Pan Kamil Basta z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Spotkanie oparte było na bazie książki „Zwierzęta, które zniknęły: atlas stworzeń wymarłych”. Dzieci uwielbiają dinozaury, więc nie mogło zabraknąć ich i tym razem. Rozmawialiśmy o dinozaurach i innych zwierzętach, które zniknęły z naszej planety. Były zagadki, słowne zabawy oraz wyzwania plastyczne. Jednak największą niespodziankę przygotował Pan Kamil zapraszając dzieci do Muzeum Lachów Sądeckich, gdzie na wystawie archeologicznej z naszych terenów mogły zobaczyć z bliska fragmenty kości mamuta włochatego oraz przedmioty którymi posługiwali się nasi przodkowie.

Biblioteka Gminna w Podegrodziu składa serdeczne podziękowania Pani Tosi oraz Panu Kamilowi za owocną współpracę służącą rozwojowi zainteresowań dzieci nauką  i światem, który je otacza.