Warsztaty dla dzieci i młodzieży „Nauka poprzez zabawę” -17.05.2017r.

Dnia 17.05.2017 roku w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu zorganizowano lekcję biblioteczną z  klasą  zerową  Szkoły Podstawowej w Łukowicy. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i obejrzeć czytelnię. Dowiedziały się  jakie rodzaje książek mamy w bibliotece, oraz jak stać się jej czytelnikiem. Spotkanie w bibliotece nie mogło obyć się bez głośnego czytania.              Dzieci wysłuchały opowiadania Ewy Stadtmuller pt. ,, Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” oraz odpowiadały na zadawane pytania dotyczące tekstu. Następnie razem z dziećmi przenieśliśmy się do ogródka gdzie  wraz z dziadkiem zasadziliśmy „Rzepkę”. Po uważnym wysłuchaniu utworu dzieci otrzymały układankę a ich zadaniem było ułożenie po kolei wszystkich postaci, które pomagały dziadkowi ciągnąć rzepkę. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Kolejną zabawą przygotowaną dla dzieci było układanie puzzli przedstawiających postać z bajki oraz losowanie  z tajemniczego woreczka rysunków i  odgadywanie tytułu bajki bądź wiersza. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy lecz także ze słodkim upominkiem oraz naklejką otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas.