Biblioteka Gminna

w Podegrodziu

Get Adobe Flash player

Święto Książki w Olszanie - 26.04.2019r

23 kwietnia to bardzo ważny dzień dla świata kultury, ponieważ tego dnia oficjalnie na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. 26.04.2019r. Biblioteka Gminna Filia Olszana wraz ze Szkołą Podst. w Olszanie jak co roku włączyła się w to święto. Przeprowadzono V edycję konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”, w którym wzięli udział uczniowie klas od I do VIII wytypowani
w eliminacjach klasowych. W jury zasiadała pani dyrektor Szkoły Podst. w Olszanie Urszula Waligóra, bibliotekarka szkolna Bożena Szlęk oraz pani Agnieszka Kwoka z Biblioteki Gminnej w Podegrodziu. Zadaniem uczestników było przeczytanie i oczarowanie komisji, a także odgadnięcie fragmentu i wykazanie się znajomością wylosowanej książki. Zwycięzcy grupa młodsza: III miejsce Natalia P. z klasy 2, II miejsce Gabriela D. z klasy 1 i mistrz pięknego czytania 2019r. Adam R. z klasy 4. Zwycięscy grupa starsza: III miejsce Malwinka Ch. Z klasy 5, II miejsce Agnieszka P. z klasy 8 i mistrz pięknego czytania 2019r. Marysia M. z klasy 8.W konkursie tym wzięło udział 13 uczniów, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, zwycięzcy nagrody książkowe oraz statuetki Mistrzów Pięknego Czytania.

Drugą częścią Dnia Książki było przedstawienie reklamy książki. Klasa 0 przedstawiła i zareklamowała wiersze Brzechwy, klasa 1 wystawiła pantomimę „Kot w butach”, klasa 2 przedstawiła scenkę pt. ”Pszczoły”, a klasa 4 zareklamowała Akademię Pana Kleksa- Witajcie w naszej bajce.

Wygrała pantomina „Kot w butach”  uczniów z klasy 1 pod kierownictwem wychowawcy pani Agaty Zarabskiej.  Piękna sceneria, stroje oraz klasyka polskiej muzyki filmowej wywołująca dreszcze to wszystko zachwyciło jury. Wyróżnieni zostali uczniowie pani Ludwiki Niemiec z klasy 0 za reklamę wierszy Brzechwy- układ taneczny wraz z piosenką. Grupa starsza wyróżnienie dla kasy 5 pani Sylwii Paluch za scenkę pt. „Pomyłka z winem” na podst. książki L. M. Montgomery. Natomiast klasa VI pani Ewy Mrówki zareklamowała Pinokia Carlo Collodiego, a klasa pani Niny Zwolińskiej „Dlaczego warto przeczytać „Małego Księcia”. Wszyscy uczniowie z klas 0-8 zaangażowani w występy nagrodzeni zostali pamiątkową zakładką do książki, dyplomem, a klasy które zajęły 1 miejsce i wyróżnione ryzy papieru i pisaki do tablicy. Serdecznie dziękujemy wychowawcom i rodzicom za przygotowanie dzieci, a uczniom za zaangażowanie i rewelacyjną grę aktorską.