Światowy Dzień Książki - Warsztaty robienia róż - 25.04.2019r

„Towarzyszy człowiekowi od wielu wieków, jest symbolem mądrości i inteligencji. Wielu nie wyobraża sobie bez niej wypoczynku. Oczywiście, jest tu mowa o Książce, która dziś obchodzi swoje święto”.

Dnia 25 kwietnia w ramach 18. Małopolskich Dni Książki  -Książka i róża zaprosiłyśmy uczniów kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu. Wspólnie dowiedzieliśmy się kto i kiedy zainicjował to święto, skąd pochodzi zwyczaj obdarowywania się w tym dniu , książką i różą. Następnie bibliotekarka  przeczytała prośbę skierowaną od książek do dzieci, po czym wspólnie rozwiązaliśmy  krzyżówkę, która przybliżyła nam informacje na temat budowy książki. Niemałe emocje wzbudziły „warsztaty robienia róż”, które poprowadziła pani Bronisława Pasiut, wieloletni czytelnik i przyjaciel Biblioteki Gminnej w Podegrodziu.

Dziękujemy pani Bronisławie za to że zechciała do nas przyjść i podzielić się z nami swoimi umiejętnościami.