Cała Polska Czyta Dzieciom

13,15 i 22 lutego 2019r do Bibliotek Publicznych Filia Gostwica i Olszana zaprosiliśmy dzieci z klas 0 ze Szkoły Podst. w Olszanie i Gostwicy oraz Przedszkola Mały Artysta na spotkanie w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Nasi mali czytelnicy wysłuchali książki pt. „Zarozumiała łyżeczka” Elżbiety Szeptyńskiej. Opowiada ona o pewnej bardzo zarozumiałej łyżeczce na specjalne okazje, która poznaje swoich krewnych- inne łyżki. W ten sposób dowiaduje się, że nie jest jedyną łyżką na świecie i że każdy członek jej rodziny jest w pewnie sposób wyjątkowy.  Na swojej drodze spotyka wiele życzliwości ze strony swojej rodziny, m.in łyżek cedzakowych, wazowych i warząchwi. Z każdym nowym spotkaniem łyżeczka coraz lepiej rozumie świat, staje się całkowicie inną łyżeczką niż była dotychczas. Opowiadanie uczy nas, że nie jesteśmy „pępkami” świata, każdy zasługuje na przyjaźń i uwagę ze strony innych. Każdego należy doceniać a nie oceniać, a zdobywanie wiedzy nam w tym pomaga. Podczas zajęć dzieci nauczyły się nakrywać do stołu, a na zakończenie zrobiły z plastikowych łyżeczek i plasteliny  bohaterkę opowiadania po metamorfozie: Małą Sympatyczną Łyżeczkę.