Warsztaty dla dzieci i młodzieży –„Nauka poprzez zabawę”-26.04.2017r

Uczestnikami  dzisiejszych warsztatów była IV klasa z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Podegrodziu. Tematem spotkania była umiejętność korzystania z zasobów naszej Biblioteki. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą o przysłowiach i postaciach z baśni. Kolejnym punktem wspólnie spędzonej lekcji była krzyżówka  dotycząca przerobionej przez klasę IV lektury „Pinokio”. Młodzież reprezentowała bardzo wysoki poziom wiedzy.

Czytanie dzieciom-26.04.2017r.

Dnia 26.04.2017 roku na spotkanie w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”  do biblioteki przyszły maluchy z Gminnego Przedszkola w Podegrodziu. Dzieci wysłuchały opowiadania Piotra Uchwat  pt. ,,O mrówce, która szukała szczęścia”. Przeżywając losy głównej bohaterki  odpowiadały na pytania dotyczące czytanego tekstu.  Następnie wykonały piękne, kolorowe portrety mrówek oraz wspólnie rozwiązywały krzyżówkę. Przedszkolaki świetnie bawiły się podczas  “Wyprawy  do lasu na urodziny jeżyka” – opowieści ruchowej z wykorzystaniem makulatury. Na zakończenie otrzymały słodki upominek.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży-„Nauka poprzez zabawę” 19.04.2017r

W dniu 19 kwietnia w Bibliotece odbyły się warsztaty czytelnicze dla dzieci  „Nauka poprzez zabawę”

Uczestnikami warsztatów była pierwsza klasa Szkoły Podstawowej w Przyszowej. Uczniowie sąsiedniej Gminy zapoznali się z pracą , działalnością i katalogiem naszej Biblioteki. Spotkanie przebiegło w niezwykle kreatywny i zajmujący sposób.

Pierwszoklasiści zostali podzieleni na dwa zespoły i odpowiadali na wylosowane pytania dotyczące znajomości postaci z baśni i wierszy. Jak zawsze podczas spotkania w obu zespołach widać było cień rywalizacji. Kolejne zadanie polegało na dopasowaniu odpowiedniego tytułu do ilustracji przedstawionej na załączonym obrazku. Z tym zadaniem uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Ostatnim zadaniem było wspólne rozwiązywanie krzyżówki, również związanej z postaciami bajkowymi. Spędzony wspólnie czas minął szybko i w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie dzieci otrzymały od pań bibliotekarek małe upominki.

Czytanie dzieciom – 19.04.2017r.

Babcia

Dnia 19.04.2017 roku w  ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, naszą bibliotekę odwiedził kolejny gość Pani Bronisława Pasiut –Babcia Bronia, która czytała dzieciom bajkęIreny Landau „ Babcia też człowiek”. Przedszkolaki z  uwagą wysłuchały czytanego opowiadania i opowieści Babci na temat dawnych czasów oraz zabaw, w których uczestniczyła jako mała dziewczynka. W podziękowaniu za spotkanie przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały różne wiersze. Na zakończenie otrzymały słodki poczęstunek.

Czytanie dzieciom – 05.04.2017r.

Strażak

W dniu 5 kwietnia 2017r w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu odbyło się spotkanie ze strażakiem. Przybył do nas strażak – z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stadłach, pan Marek Frączek, który opowiadał naszym przedszkolakom na czym polega praca strażaka .W interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka – ratownika oraz sprzętu używanego w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. Nasze przedszkolaki z ogromną uwagą słuchały co strażak miał im do powiedzenia oraz zadawały mnóstwo pytań.
Dzięki temu spotkaniu dowiedziały się mnóstwo ciekawych i ważnych informacji na temat pracy strażaka, między innymi ,że jest ona  trudna i bardzo niebezpieczna, a także jak należy postępować w obliczu różnych zagrożeń.
Podczas spotkania dzieci śpiewały piosenki, rozwiązały krzyżówkę a na koniec otrzymały słodki poczęstunek.