Czytanie dzieciom- 28.02 i 01.03.2017r

Na czytanie dzieciom zaprosiłyśmy przedszkolaków z Prywatnego Przedszkola „Kraina Bajek” i Gminnego Przedszkola z Podegrodzia. Słuchając wiersza J. Brzechwy „Na straganie” dzieci dowiedziały się o kształtach, barwach oraz zapachu poszczególnych warzyw. Następnie zadaniem przedszkolaków było kolorowanie warzyw , owoców i  stworzenie własnego straganu. Z tym zadaniem maluchy poradziły sobie bez większego trudu i w nagrodę otrzymały słodkości. Nie mogło zabraknąć zabawy ruchowej a była to zabawa pt. „Tańczące warzywa” podczas której tańcząc naśladowały „wzrost” warzyw . W trakcie krótkiego odpoczynku wspólnie rozwiązywały zagadki  oczywiście o warzywach i owocach, po czym w dobrych humorach maluchy powróciły do swoich przedszkoli.

Czytanie dzieciom -22.02.2017

Czytanie dzieciom w naszej Bibliotece odbywa się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

Rozpoczęcie czytania dzieciom było szczególnie uroczyste, ponieważ zaproszony przez nas gość pani Stanisława Łatka przyszła ubrana w ludowy strój gospodyni podegrodzkiej. Pani Stasia opowiedziała o poszczególnych elementach stroju kobiecego i kiedy tak odświętny strój się ubiera. Następnie przeczytała dzieciom bajkę  o Babci i dziurawych kluseczkach, a zadaniem przedszkolaków było wymalowanie kolorowanki ”Kobiecy Strój Podegrodzki”. Spotkanie z przedszkolakami i naszym gościem zakończyło się zabawą ruchową i słodkim poczęstunkiem.

Czytanie dzieciom - 15 i 17 .03.2017r.

Dnia 15 i 17. 03. 2017 roku naszą bibliotekę po raz kolejny odwiedziły dzieci z Gminnego Przedszkola w Podegrodziu oraz Prywatnego Przedszkola ,,Bajkowa kraina”. Maluchy uważnie i z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania Danuty Zawadzkiej ,,Nieproszony gość” oraz wiersza Jana Brzechwy ,,Żuk”. Następnie przedszkolaki odpowiadały na zadawane im pytania dotyczące tekstu oraz zmierzyły się z zadaniem  polegającym na ułożeniu puzzli,  tak aby powstała ilustracja obrazująca wydarzenie z wiersza. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem. Przedszkolaki wykonały również ,,Wesołą biedronkę” –prace plastyczna techniką orgiami. Wspólnie uczestniczyliśmy w zabawie pantomimicznej ,,Zwiedzanie dżungli” oraz zabawie ruchowej ,,Biedronki na łące”. Na zakończenie dzieci czekała słodka niespodzianka.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży - „Nauka poprzez zabawę ‘’- 15 luty 2016r

Warsztaty dla uczniów klasy drugiej z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu

Dzieci zapoznały się z pracą i działalnością biblioteki, mogły samodzielnie wybrać sobie ulubioną książkę i poczytać czasopisma ,które znajdują się w kąciku dla dzieci. Następnym punktem warsztatów był teleturniej ze znajomości wierszy i baśni naszego dzieciństwa. Jak zawsze uczniowie wykazali się dużą znajomością postaci bajkowych. Ponieważ nasze warsztaty są pod hasłem „Nauka poprzez zabawę”, więc nie mogło zabraknąć krzyżówki i zagadek z przeczytanej lektury. Również z tym zadaniem poradzili sobie bardzo dobrze. Na zakończenie bardzo miłego spotkania ,nasi uczestnicy otrzymali zakładki do książek i książkę „O kulturze Lachów Sądeckich”.

Czytanie dzieciom - 08.03.2017r.

Piekarz

Gościem dzisiejszego „ czytania dzieciom” była pani która pracuje w piekarni. Pani Józia opowiedziała dzieciom o  tym, jak powstają rumiane bochenki chleba, pachnące bułeczki i słodkie drożdżówki .Po czym przeczytała przygotowaną bajeczkę pt. „Kokojko i głodne kurczaki”. Następnie przedszkolaki układały puzzle związane z wykonywanym zawodem piekarza, śpiewały piosenki a na zakończenie spotkania była zabawa ruchowa , również związana z wypiekaniem chleba i słodki poczęstunek.