• BIP Biblioteka Gminna w Podegrodziu

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

ilość odwiedzin

Odsłon artykułów:

Szanowni czytelnicy - informacja odnośnie RODO

Szanowni Czytelnicy,

Na podstawie art. 13 ust. 1 i ust. 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż:

1.      Administratorem danych osobowych jest Biblioteka Gminna w Podegrodziu, 33-386 Podegrodzie 525.

2.      Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Biblioteki Gminnej w Podegrodziu pod adresem – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3.      Zbierane dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań określonych przepisami prawa w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016).

4.      Przetwarzanie danych osobowych w Bibliotece odbywa się wyłącznie do celów związanych
z działalnością biblioteki, tj. w celu:

·     rejestracji czytelnika, umożliwiającej pełne korzystnie z usług Biblioteki (wypożyczanie, zamówienia księgozbioru drogą elektroniczną itp.);

·         udostępniania materiałów bibliotecznych;

·         statystyki;

·         promocji czytelnictwa i biblioteki;

·         windykacji.

5.      W związku z przetwarzaniem danych osobowych w celu wskazanym w pkt. 3 dane osobowe mogą być udostępniane firmie świadczącej usługę IT na rzecz biblioteki na podstawie zawartej umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.

6.      Dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z obowiązującymi przepisami prawa.

7.      Masz prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, przenoszenia i usunięcia, a także prawo do ograniczenia przetwarzania danych, wykreślenia z rejestru czytelników w dowolnym momencie (po uregulowaniu zobowiązań wobec biblioteki - zwrocie wypożyczonych materiałów oraz ewentualnych opłat).

8.      Usunięcie danych dokonywane jest na pisemny wniosek czytelnika.

9.      Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego GIODO. www.giodo.gov.pl.

Serdecznie zapraszamy do naszej Biblioteki

Poniedziałek   7:30 - 18:00
           Wtorek   7:30 - 18:00
             Środa   7:30 - 18:00
       Czwartek   7:30 - 18:00
            Piątek   7:30 - 18:00

Kochani Czytelnicy!

Serdecznie zapraszamy do naszej Czytelni Czasopism, dostępnej w godzinach pracy biblioteki. Zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż oprócz prasy dla dorosłych o różnorodnej tematyce oferujemy magazyny młodzieżowe oraz czasopisma dla dzieci. Czytelnia jest wyposażona w wygodne sofy oraz stoliki, gdzie oprócz dostępnej prasy można przeczytać dobrą lekturę. Specjalnie dla naszych Czytelników udostępniamy prasę codzienną, miesięczniki i kwartalniki oraz wydawnictwa lokalne. Poniżej zamieszczamy spis czasopism dostępnych w naszej pięknej bibliotece.

Prasa codzienna: Gazeta Krakowska ,Rzeczpospolita

Dwutygodnik : Przyjaciółka

Miesięczniki : Poradnik domowy, Poznaj Świat, Wiedza i życie, Sądeczanin, Poradnik              bibliotekarza

Czasopisma dziecięce: ABC, Kumpel, Świerszczyk, Promyczek