MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Kampania „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”
w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu

Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka.

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka.  Warto zatem udać się do pobliskiej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Biblioteka Gminna w Podegrodziu wraz z filiami w Brzeznej, Gostwicyi Olszanie po raz trzeci przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki codziennego czytania z dzieckiem.  Każde dziecko w wieku przedszkolnym  (3-6 lat), które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem bibliotekę?

·        Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę –  i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.

·        Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu tak dzieci, jak i rodzice mogąwziąć udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.

·        Wizyta w bibliotece uczy dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Załączniki:

1. Informacja dla rodziców